مزایای خوشبینی

هنگامی که شما در مورد مسائل مثبت فکر می کنید و خوش بین هستید، احساس لذت بیشتری خواهید داشت، و احتمالا با مشکلات روحی کمتری روبرو خواهید شد. تحقیقات نشان می دهد که ارتباط خوبی بین خوش بینی و سلامت جسمی بدن، مانند کنترل وزن بهتر، سطح قند خون سالم و کاهش احتمال بیماری قلبی وجود دارد. طبق مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی Feinberg انجام شده است، نشان می دهد که مثبت نگر بودن می تواند نقش مهمی در سازگاری با بیماری های مزمن ایفا کند.

بر طبق یک مطالعه، انجام روزانه تمرینات فکری پنج دقیقه ای ، که در آن شما به طور مثبت خود را در آینده تجسم می کنید - می تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش خوشبینی شود.

روش های ساده دیگری برای آموزش دادن مثبت نگری به خود وجود دارد، هر روز خود را با احساس خوشحالی و خوب آغاز کنید. این کار باعث می شود که در طول روز بدون توجه آنچه روی می دهد احساس آرامش کنید و قطعا روز خوبی را داشته باشید.

1.تشخیص و بازتاب یک رویداد مثبت

می تواند به شکل تصدیق ذهنی ساده، و یا حتی در طی یک مکالمه بین دوستان مطرح شود.

2. یک هدف قابل دستیابی داشته باشید.

هیچ چیز نمی تواند باعث منفی نگری فردی شود که در مسیر رسیدن به اهدافش است. برای شروع افزایش اعتماد به نفس و شادتر بودن، اهداف قابل دستیابی (مانند یک هدف کوچک)، تعیین کنید و هر پیشرفت کوچکی را در طول مسیر جشن بگیرید.

3. وضعیت بد را به فرصت های مثبت تبدیل کنید.

شاید شما این جمله را شنیده باشید که هر دری که بسته می شود یک در دیگر به روی شما باز می شود. در هر رویداد و اتفاقی سعی کنید که نیمه پر لیوان را ببینید و به جنبه های منفی فکر نکنید. این باعث می شود که از هر رویدادی بتوانید استفاده کنید و خوشبین باشید.

4.تمرین ذهنیت

هنگامی که فکر و تمرکز شما در زمان حال به جای گذشته یا آینده باشد، این باعث می شود ذهن شما باز شود تا از هر روزتان وتمام تجربیات جدید لذت ببرید. تمرکز برای پیدا کردن لذت در تمام لحظات کوچک طول روز خود را آگاهانه انتخاب کنید.

5. خوشبینی را در عمل قرار دهید.

تغییر هرگز آسان نیست، اما هر روز مقدار کمی از وقت خود را برای دوباره محاسبه کردن ذهنیت خود صرف کنید این می تواند یک تاثیر مثبت دراز مدت داشته باشد. کوچکترین تغییرات در تفکر شما می تواند در طول زمان به شما کمک کند تا فردی خوشبین باشید .

چرا مشاوره غیر حضوری؟

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت کلیک هوشمند گیلان می باشد

خدمات گیلان روانشناسی دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين کشور است.