1.هنگامی که یک رابطه شروع به جدی شدن می کند، آن را بهم می زنید.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید سعی کنید رابطه خود را خراب کنید، اما معمولا یک علت آن این است: شما نمی خواهید صدمه ببیند. درست قبل از رسیدن به عمق رابطه با شریک زندگی خود، ممکن است خودتان را درگیر مبارزه و یا اضطراب در مورد آن کنید. چرا؟ شاید به این دلیل که ممکن است درادامه رابطه شما آسیب پذیرتر شده وماننده گذشته شکست بخورید.

راه حل:

به یاد داشته باشید: در حالی که روابط ممکن است الگوهای مشابه داشته باشند، هیچ کدام آنها دقیقا شبیه هم نیستند.

این مهم است که به طور آشکار و صادقانه با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید. احساسات و ترس خود را بیان کنید اگر احساس می کنید که شریکتان را دور می زنید، باید گام به عقب بردارید و علت اصلی رفتارهای خود را با شرایط خود بررسی کنید. سپس، شما با مسئولیت پذیری و عذرخواهی سعی به توضیح دادن آن کنید

2.شما وظایف مهم را به تعویق می اندازید.

با اینکه تنبلی ممکن است یکی از دلایل آن باشد اما دلیل مهمتر آن ترس، اجتناب و جلوگیری از اشتباه است که به نوعی کمال گرایی را می توان دلیل آن دانست.

راه حل:

نگاهی دقیق به ذهن خود داشته باشید. ببینید که آیا تنها دلیل آن این است که شما نمی خواهید آن کار را در حال حاضر انجام دهید، یا دلیل اصلی آن این نیست .

برای مثال: اگر شما برای درخواست شغلی در کالج، درخواست تعویق می کنید ممکن است دلیل آن این باشد که سعی در اجتناب استقلال مالی خود دارید.

بعد از اینکه شما متوجه شدید که چه چیزی مانع شما می شود، می توانید سعی کنید به این باورها و ترس های منفی قلبه کنید و آنها را برطرف کنید و یک نتیجه نهایی عالی را تجسم کنید.

3.شما سعی می کنید به احساسات خود با مواد مخدرغلبه کنید.

اکثر افراد می دانند که موارد ذکر شده سرگرم کننده نیست اما به دلیل اعتماد به نفس پایین، احساس درد و غم و همچنین در دسترس بودن از آن استفاده می کنند. اما به این مورد توجه نمی کنند که عادت به استفاده از آن بسیار خطرناک است و می تواند منجر به اعتیاد شود.

راه حل:

احساسات دشمن نیستند! داشتن احساسات خوب است، اما فرار از آنها نه.

به جای نگه داشتن همه چیز و اجتناب از مشکلات خود، اجازه دهید که احساسات خود را تجربه کنید - حتی آنهایی که منفی هستند. اگراین رفتار و احساسات شما تبدیل به عادت شده است بهتر است که از یک فرد حرفه ای درزمینه بهداشت روان کمک بگیرید.

4.شما "سندرم ایمپاستر" دارید.

در شرایط عمومی، احساس می کنید که شما به اندازه کافی خوب نیستید و یا شایستگی موفقیت در زمینه خود را ندارید - و شما می ترسید که دیگران نیز به همین موارد فکر کنند.

راه حل:

برای یک لحظه قلم و کاغذ را بردارید و دستاوردهای خود را حتی آنهایی که واقعا کوچک هستند بنویسید. تا با صدای منفی درون سرتان مقابله کنید و اثبات کنید که شما قادر به انجام کارهای بزرگ هستید. شما شایسته موفقیت هستید، برای شکستن الگوهای تفکر منفی زمان لازم است، اما با پایداری، شما می توانید با آنها مقابله کنید!

راه خود را برای تفکر و رفتارهای خود به یاد بیاورید تا به خودتان مهر بورزید. به جای بدترین دشمن خود، چرا بهترین دوست خود نباشید؟

چرا مشاوره غیر حضوری؟

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت کلیک هوشمند گیلان می باشد

خدمات گیلان روانشناسی دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين کشور است.